O společnosti

Cílem PodemCrane AD je být uznáván jako přední dodavatel komponentů pro výrobce jeřábů a koncové uživatele na celém světě.

Naši vysoce kvalifikovaní techničtí pracovníci, moderní výrobní vybavení a více než 60 let zkušeností poskytuje spolehlivé výrobky pro všechny typy průmyslu.

1. dubna, 1961

Oficiální založení společnosti Podem.
Bulharsko založilo státem vlastněný výrobní závod vytvořený pro dodávky elektrických lanových kladkostrojů pro jeřábový průmysl ve všech východoevropských zemích a zemích bývalého Sovětského svazu.

1981

Podem se stává největším výrobcem kladkostrojů na světě. Výrobní kapacita dosahuje 100,000 lanových kladkostrojů ročně (102,505 kusů / 1981). Podem vytvořil distribuční síť ve více jak 70 zemích světa reprezentovanou komerční značkou Balkancar-Podem a dalších značek Podem..

2001

Bývalý státní podnik je plně privatizován. Společnost PodemCrane AD – nástupce Podem, začíná prosperovat a pokračuje v podporování značky Podem pod novým názvem PodemCrane.

1. dubna, 2011

Celkové množství kladkostrojů vyrobených v závodě Podem – 1 923 462 kusů.
PodemCrane je jasně největším výrobcem kladkostrojů ve Střední a Východní Evropě a zůstává jednou z nejprogresivnějších průmyslových společností. Navrhujeme spolehlivé výrobky, které reflektují individuální potřeby našich zázníků. Spolupracujeme se zkušenými inženýry, kteří zajišťují efektivnost a správné řízení naší výroby. Zkouška výrobků a kontrola kvality výroby má stále velký význam. Výrobní závod Podem se rozkládá na ploše 30 000 m2.