Jeřáby a kladkostroje

  • Úvod
  • Jeřáby a kladkostroje

Výrobkové portfolio


Rozsah lanových kladkostrojů

značky Podem vyhovuje řešením pro jeřáby a pomocné aplikace. Vyrábí se ve dvou sériích M a MT od 0.8 do 50 t. Pokrývají lehký, střední a težký provoz, nabízí široký rozsah zdvihových ryhlostí a výšek zdvihu. Vyznačují se vysokou spolehlivostí, nízkými servisními náklady a deálním poměrem kvality a ceny.

Všechny řetězové kladkostroje

splňují požadavky pro označení «CE» a před odesláním zákazníkům jsou prověřovány zatěžovacími testy. Díky možnosti instalace nerezových částí (řetěz, pastorek, hák) jsou vhodné zejména pro potravinářský, konkrétně masný průmysl. Vyrábí se v řadách CLF (do 2000kg) a CLW (do 5000kg).

Převodové motory

značky Podem jsou konstruovány na provozní napětí 230/400, 50Hz, v provozní třídě S3 v souladu BDS EN 60034. Na základě požadavku zákazníka a v závislosti na konkrétní aplikaci je možné dodat zařízení s odlišnými technickými parametry – pro napájecí napětí do 660V, 50/60Hz.

Podem vyrábí příčné nosníky

pro jednonosníkové i dvounosníkové jeřáby. V závislosti na konkrétních požadavcích je možné dodat kompletní konstrukci s koly, nárazníky a jednorychlostními či dvourychlostními převodovými motory nebo oddělené součásti. Pro snížení nákladů na dopravu a nároků na objem skladu dodává Podem rovněž kolové bloky pro zatížení až do 12 200kg. s vlečeným kolem, nebo kombinace s motorovým pohonem. Kolové bloky jsou flexibilním a ekonomicky efektivním řešením pro modifikaci nebo rekonstrukci stávajících jeřábů či pojezdových zařízení, střech nebo vrat, možnost využití je prakticky neomezená. Standardní sestava kolového bloku a pohonu je určena pro pojíždění rychlostí 30/10m/ min, na vyžádání možno sestavit s motorem pro pojezd do 40m/min nebo s přípravou pro frekvenční řízení.

Tlačítková kabelová ovládání, dálková radiová ovládání

koncové spínače a veškerá elektronická zařízení jsou dodávána od prověřených značkových výrobců, kteří zaručují vysokou kompatibilitu a spolehlivost těchto zařízení, nezbytných pro provoz manipulační techniky.